Sivilce İzleri Cilt Gençleştirme Çatlak Tedavisi Ücretler İletişim    
 
Sivilce izi

Tedaviler
    Sivilce İzleri

  Ameliyat İzi
Sivilce   Yara Yanık İzi

  Çatlak Tedavisi

  Kırışıklık Tedavisi

  Leke Tedavisi

  Cilt Yenileme

  Melasma Tedavisi
Sivilce

     
Sivilce

Sivilce İzleri

Akne izleri

Sivilce izleri, Akne izleri, Sivilce lekeleri tedavisinde yeni Karbondioksit Fraksiyonel Lazer uygulamaları

Akneler yani sivilceler özellikle ergenlik çağı ile başlayarak tüm yaşlarda görülen bir cilt problemidir. Aknenin şiddetli olduğu durumlarda, tedavi edilmediğinde, ya da sıkılıp oynandığında iz bırakarak iyileşebilir. Akne izleri kalıcı ve önemli bir kozmetik sorundur.
Bu izler yüzeyden kabarık ya da çöküktür. Ciltte pürüzlü rahatsız edici bir görünüm oluşturur. Bazen sivilce lekesi şeklinde görünüm oluşturur. Ciltte genelde bu alanlarda koyulaşma vardır.
Fraksiyonel CO2 lazer sistemi sivilce izlerinin yani akne izlerinin giderilmesinde günümüzde kullanılan en yeni ve en etkili yöntemlerdendir.
Sivilce İzlerin derinlerine kadar inen mikro lazer atışları sivilce izindeki yada sivilce lekesindeki kötü iyileşmiş skar dokusunu nekroze ve buharlaştırır eder yani eritir. Bu gözle görünmeyen mikroskobik bir erimedir.
Etraftaki cilt bu alanı hızla yeni ve sağlıklı doku ile örter. Bu sayede her seansta sivilce izleri, sivilce lekeleri yavaş yavaş azalır. Cildimiz yavaş yavaş sivilce izleri ve sivilce lekelerinden arınır. Sonuçların tatmin ediciliği bilimsel makalelerdede bildirilmektedir.

Sivilce izlerinde karbondioksit fraksiyonel lazer kullanımı ile ilgili sayısız makale yayınlanmıştır. Tüm makalelerdeki ortak yön sivilce izlerinde fraksiyonel karbondioksit lazerlerin başarı ile kullanılabileceği yönündedir. Fraksiyonel lazerler ile yapılan bu çalışmalarda sivilce izleri ve sivilce lekelerinden muzdarip bir gurup hasta alınarak işlem öncesi ve işlem sonrası olmak üzere iki kez fotoğraf çekilmiştir. Bu fotoğraflar çalışmadan hiç haberi olmayan dermatologlara gösterilmiştir. Bu dermatologlara bu hastalara bir tedavi uygulandığı fakat tedavinin ne olduğu konusunda bilgi verilmemiştir. Dermatologların yaptığı yani dijital fotoğraflar üzerinden yaptığı değerlendirmelerde birçok kıstas uzman gözüyle hesaba katılmıştır. Sonuçta bu fotoğraflara bakarak bile %75-80’lere varan iyileşmelerden bahsedilebilmektedir. Sonuçlar bundan da iyidir çünkü dokunma ve ciltteki his bu çalışmaya ilave edildiğinde hasta memnuniyet oranları neredeyse %100’lere çıkmaktadır.

Akne, sivilce izi tedavisinde fraksiyonel karbondioksit lazer sistemi 1-6 seans uygulanmaktadır.
Seans aralıkları uygulama kişisel olarak ayarlanabilir ama ortalama 1 aydır.

Fraksiyonel karbondioksit lazer ile sivilce izleri, akne izleri tedavisi için sitemiz, size aşağıdaki adresleri önermektedir.

 
 
 
  Sitemiz Karbondioksit Fraksiyonel Lazer Uygulamaları İçin Aşağıdaki Merkezleri Önermektedir