Sivilce İzleri Cilt Gençleştirme Çatlak Tedavisi Ücretler İletişim    
 
Sivilce izi

Tedaviler
    Sivilce İzleri

  Ameliyat İzi
Sivilce   Yara Yanık İzi

  Çatlak Tedavisi

  Kırışıklık Tedavisi

  Leke Tedavisi

  Cilt Yenileme

  Melasma Tedavisi
Sivilce

Sivilce İzleri

Sivilce İzleri Tedavisi

Sivilce ergenlik çağında toplumun büyük kısmında gözlenen bir cilt hastalığıdır. Sivilceler bazen izler ve lekeler bırakarak iyileşir. Bu izler kalıcı olabilir ve kozmetik açıdan rahatsızlık verici düzeyde olabilir. Sivilce izleri için kremler, ilaçlar ve hatta cerrahi birçok yöntem denenmiştir.

Sivilce izlerinin tedavisinde şimdilerde karbondioksit fraksiyonel lazerler kullanılmaya başlamıştır. Bu lazer uygulandığı alandaki hasarlı ve lekeli dokuyu rastgele eriterek yerine cildin orijinal dokusunu oluşturmasını tetiklemektedir. Yeni oluşan doku daha lekesizdir. Daha az pürüzlüdür. Cildin tonus ve gerginliği artmıştır. Tüm bunlar sivilce izlerinin azalmasına neden olur.

Bilimsel Çalışmalar sivilce izi fraksiyonel karbondioksit lazer tedavisi ile ilgili çok başarılı sonuçlar elde edildiğini göstermektedir. Özellikle yapılan dijital fotoğrafların çalışmaya hiç katılmamış dermatoloji uzmanları tarafından kontrol edildiği çalışmalar oldukça çarpıcıdır. Yapılan bu çalışmalarda sivilce izi tedavisinden önce dijital fotoğraf çekilir. Tedavinin bitiminde ve 6 ay kadar sonra tekrar fotoğraflar çekilerek ciltteki değişimler gözlenir. Bu fotoğraflar çalışmaya hiç katılmamış ve hastaya hangi tedavi uygulandığını bilmeyen doktorlar tarafından önce ve sonrası fotoğraflar incelenir. İyileşme düzeyini belli yüzdeler belirterek bildirmeleri istenir. İşte bu çalışmalarda başarı oranlarının çok yüksek olduğu gösterilmiştir. Ayrıca hastalarla yapılan hastaların kendi ciltlerini değerlendirdikleri ve puanladıkları çalışmalarda yapılmıştır. Hastanın cildini daha iyi görmesi ve daha iyi hissetmesi oranı neredeyse en yüksek yüzdelere ulaşmaktadır. Bu objektif çalışmalar karbondioksit fraksiyonel lazerin sivilce izi tedavisinde başarılı bir tedavi seçeneği olduğunu net olarak göstermektedir. Daha fazla bilgi için önerilen merkezleri arayınız.

CO2 Fraksiyonel Lazer Tedavisi kaç seans ve nasıl uygulanır?

Fraksiyonel lazer cilde, 1 saat öncesinde lokal anestezik krem uygulandıktan sonra uygulanır. Cildin yüzeyinden uygulama yapılır. Seans aralıkları ortalama 1 aydır. Uygulama sivilce izlerinin durumuna göre 1-6 seans uygulanır. Seans aralarında ve öncesinde güneşten korunmak gerekir.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Kliniklerde size uygulama yapacak Uzman doktorlarımızla görüşmenizi öneririz.

Sivilce