Sivilce Lekeleri Tedavisi

Sivilce Lekeleri Tedavisi

Sivilce Lekeleri Lazer Tedavisi

Sivilce Lekeleri Tedavisi; Sivilce Lekeleri Sivilce lekelerinin ve izlerinin tedavisinde son yıllarda kullanılan ve çok başarılı sonuçları ile ön plana çıkan tedavi fraksiyonel karbondioksit lazer tedavileridir. Fraksiyonel lazer ile sivilce lekeleri büyük oranda tedavi edilebilmektedir. Fraksiyonel lazer uygulanan, yüz bölgesinde sivilce lekeleri ve sivilce izlerine sahip hastalarda yapılan bazı araştırmalarda hasta memnuniyetinin %100’lere çıktığı gözlenmektedir.

Sivilce Lekeleri Tedavisi için fraksiyonel lazerle sivilce leke tedavisi
Sivilce Lekeleri Tedavisi için fraksiyonel lazerle sivilce leke tedavisi

Fraksiyonel lazer sivilce lekeleri tedavisinde ayda 1 kez uygulanır. Karbondioksit fraksiyonel lazer erbiyum yag lazerlere oranla ciltte daha derine indiğinden derin sivilce lekeleri ve sivilce izlerinin tedavisinde daha başarılı sonuç vermektedir. Tedavi sayısı sivilce lekelerinin durumuna ve kişiye göre değişmektedir.

Fraksiyonel lazer sistemleri ise son yıllarda sivilce lekeleri ve sivilce izlerinde kullanılan en modern ve yeni teknolojidir. Bu teknoloji ve sivilce lekeleri tedavisi hakkında önerdiğimiz merkezlere ulaşınız. Buradaki görüşmeler ücretsiz yapılmaktadır. Doktorlardan sivilce lekeleriniz ve sivilce izleriniz hakkında daha fazla bilgi almanız sizin yararınıza olacaktır.

 

Fraksiyonel Lazer ile Sivilce Leke Tedavisi

Sivilceler en sık ergenlik çağında görülen bir cilt sorunudur. Bu sorun hormonlar ve cilt yapısı ile ilgili olarak çeşitli şiddette gözlenir. Genelde ergenlikte %90 kişi sivilce sorunu yaşar.
Sivilceler tedavi edilmediğinde daha şiddetli hale dönüşüp iltihaplanabilir. İltihaplı sivilcelerde iz kalma olasılığı daha yüksektir. Kistik formlara dönüşen ileri akne formasyonlarında da iz kalabilir.

Sivilce lekeleri ve sivilce izleri yüzeyden kabarık ya da çökük izler şeklinde olabileceği gibi cilt lekeleri şeklinde de gözlenebilir. Sivilce lekeleri ve Sivilce izlerinin tedavisinde birçok tıbbi yöntem denenmesine rağmen yeterli başarı elde edilememiştir. Çünkü oluşan sivilce lekesi ve sivilce izi’nin dokusu normal doku elemanlarından ziyade fibröz dokular ve pigmente yani renk maddesi içeren dokulardan oluşur. Sivilce izi dokularının tedavisi bu nedenle güçtür.

Karbondioksit Fraksiyonel Lazer

Sivilce lekesi ve sivilce izinin tedavisinde lazerler uzun zamandır denenmekte idi. Son yıllarda bulunan ve FDA tarafından da onaylanan karbondioksit fraksiyonel lazer tedavisi sivilce lekeleri ve sivilce izlerinde en çok uygulanan lazer yöntemi haline gelmiştir. Karbondioksit fraksiyonel lazer uygulamaları cildin derinlerine kadar iner. Bu nedenle derin ve yüzeysel sivilce lekelerinin, sivilce izlerinin tedavisinde çok başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Farksiyonel lazerlerin bir avantajı da uygulama sonrası iyileşme süreçlerinin hızlı olmasıdır.

Fraksiyonel lazerler sivilce lekelerini tedavi etmenin yanı sıra cildin genel durumunu da düzeltir. Özellikle yıpranmış kollajen dokuların onarılmasını sağlayarak cildin daha gergin ve daha pürüzsüz olmasını sağlar. Ayrıca ciltteki genişlemiş gözenekleri tedavi eder. Yağlı ciltlerde sivilce izi sorunu ile birlikte oluşmuş bu sorunların tamamında etkili bir yöntemdir. Tedaviden sonra Cilt daha genç ve parlak gözlenir. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi ve uzman doktorlarla yüz tüze değerlendirme için bize ulaşmanızı öneriyoruz.

Yanlış bilinenin aksine ergenlik döneminde çıkan sivilceler kendi haline bırakılmamalıdır. Sivilceler mutlaka tedavi edilmelidir. İz kalmamasının ön koşullarından bir tanesi ve en önemlilerinden biri budur. Sivilce tedavisine geç kalınmadan ve uygun zamanda başlanmalıdır.

Fraksiyonel Lazeri Uzman Doktor Uygular

Kişiye en uygun ilaçları dermatoloji uzmanları belirler. Sivilcelerin şiddeti, iz kalmasında direkt bir etken olmayabilir. Çünkü bazen az miktarda sivilce olsa bile iz kalmasına neden olabilir. Bu kişinin cildinin iz yapmaya meyilli olması ile de ilgili bir durumdur. Bu nedenle uygun tedavi çok önemlidir. Tedavi kararlılıkla sürdürülmelidir. Sivilce izlerinin tedavisinde farklı yöntemler kullanılmaktadır. Sivilce izi tedavisinden önce aktif sivilce durumu tedavi edilir. Artık sivilcelerin çıkmayacağı kanaatine varıldığında izler tedavi edilir. Sivilce izi tedavisine başlandığında hala sivilce çıkıyorsa potansiyel olarak bu sivilce izleri tekrar oluşabilir. Sivilce izi tedavisinde kimyasal soyma işlemi yapılabilir.

Ya da fraksiyonel karbondioksit lazer ile soyma işlemleri yapılır. Bazı izleri tamamen gidermek olanaklı değildir. Fakat izler anlamlı derecede azaltılabilir. Peeling ya da kimyasal soyma işlemi, hem sivilcelerin azaltılmasında hem de oluşmuş olan izleri geriletmede etkili bir yöntemdir. Genelde meyve asitleri içeren peelingler kullanılmaktadır. Bunlar asit olup farklı yoğunluklarda kullanmaktayız. Özellikle 2-3 hafta arayla yapılması etkinlik açısından önemlidir. Etkin tedavi için 6-8 seans uygulanmaktadır.

Acıbadem Fraksiyonel Lazer Sivilce Leke Tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir